Logo kanonizace - svatořečení - Matky Terezy, které proběhne v neděli dne 4. září 2016

27.08.2016 12:35

Logo, jehož autorkou je designérka Karen Vaswani nee D’Lima z periferie Bombaje, má vyjadřovat Boží něžnou a milosrdnou lásku. Matka Tereza bude prohlášena za svatou v neděli 4. září, doprovodný program začne v Římě již o tři dny dříve. V pátek 2. září budou také zahájeny oslavy Svatého roku milosrdenství věnované dobrovolníkům a pracovníkům v oblasti milosrdenství.

Logo znázorňuje Matku Terezu sklánějící se nad dítětem. 

 

 

Součástí je také nápis „Nositelka Boží něžné a milosrdné lásky."

Grafický návrh vytvořila Karen Vaswani nee D’Lima původně pro oslavy v Kalkatě. „Sestře Mary Premaové, generální představené Misionářek Lásky, a otci Brianovi Kolodiejchukovi, postulátorovi, se však líbil, a proto rozhodli, že jej převezmou i pro mezinárodní použití,“ uvedla designérka.

Kanonizace proběhne v neděli 4. září od 10.00 na Svatopetrském náměstí. Již o několik dní dříve začne v Římě doprovodný program, jehož součástí bude například večer pro chudé. V pátek 2. září zde také budou zahájeny oslavy Svatého roku milosrdenství věnované dobrovolníkům a pracovníkům v oblasti milosrdenství. V sobotu si budou moci přihlášení zájemci vyslechnout katechezi papeže Františka.

Až do 8. září bude také možné uctít ostatky Matky Terezy v Lateránské bazilice nebo navštívit její celu v klášteře San Gregorio al Celio. V pondělí 5. září bude slavit kardinál Pietro Parolin mši svatou na poděkování.
Tento den je také liturgická památka světice z Kalkaty.

(zdroj: L´Osservatore Romano, Misionářky Lásky, www.im.va)